КАТА КОУЧИНГ
Починаючи з серії пілотних сайтів, NHS сподівається задіяти підхід Ката-коучінгу для поширення культури покращень серед персоналу та пацієнтів.
Автор: Енн Хілл, консультант з практики покращення, NHS Improvement

Організаційний підхід до поліпшення описується Фондом здоров'я як той, який «спрямований на впровадження культури безперервного вдосконалення та навчання, а також на засоби реалізації цього». Аргументи щодо того, чому необхідні покращення, докладно викладено: необхідність зменшити варіації в результатах лікування пацієнтів, покращити досвід пацієнтів, осіб, які здійснюють догляд, та персоналу, а також ефективне управління ресурсами.

Підходи та методології покращення
У NHS використовувалося кілька підходів та методологій покращення. У звітах ради NHS Trust регулярно згадується Lean та Lean-методи. Однак систематичне та постійне впровадження не є повсякденним явищем.

У 2015 році NHS Improvement (NHSI) — національний орган, який регулює надання медичних послуг, оголосив про п'ятирічне партнерство з Вірджинією Мейсон для роботи з п'ятьма фондами (NHS Trusts) для розвитку lean-культури та безперервного вдосконалення. Після успішного партнерства з Вірджинією Мейсон у 2018 році NHSI запустила програму Vital Signs, мета якої полягає в тому, щоб кожен співробітник NHS «знав, що їхня команда покращила минулого місяця, чого вони та їхня команда прагнуть досягти в майбутньому», отримував задоволення від роботи з удосконалення та навчався на ній щодня. Програма спрямована на забезпечення перетворень за рахунок покращень, створення культури навчання та вироблення правильної управлінської поведінки.

Vital Signs працює з низкою постачальників медичних та соціальних послуг, щоб підтримати lean-трансформацію. Кожній із організацій у рамках програми Vital Signs була надана можливість протестувати методологію Toyota Kata та включити її у свій підхід до вдосконалення.

Майк Ротер описує Toyota Kata як перевірений та надійний спосіб розвинути мислення «тестувати-вчитися-адаптуватися» та «зростання». Значимість такого підходу для NHS полягає в тому, що він може допомогти розробити нові методи роботи та дати можливість співробітникам покращуватися, адаптуватися та вводити нововведення в рамках своєї роботи, що має вирішальне значення в постійно мінливому та часто непередбачуваному світі охорони здоров'я. (Ми вдячні Майку та Бет Керрінгтон, які дуже щедро ділилися своїми знаннями та давали поради, кидаючи нам виклик та навчаючи нас).

Першим кроком був розвиток розуміння Ката у команді Vital Signs, щоб ми могли розглянути подальший підхід. Я і мій колега доктор Джой Фернівал (консультант з практики) відвідали семінар з Ката для щоденного поліпшення, запропонований університетом Мічігану, який виявився неоціненним допомагаючи нам зроуміти цю тему.
Відвідування Zingerman's Mail Order дозволило нам побачити як традиційне lean-виробництво, так і Ката, які бездоганно працюють пліч-о-пліч. Ми також встановили плідні відносини з Морін Сток у Mercy Health у Маскегоні.

Працюючи з Бет та Майком, ми створили серію з чотирьох коротких модулів, щоб організувати розвиток «просунутої групи» Ката на кожному сайті. Ми з Джой представили їх у листопаді 2018 року, коли Бет провела другий тренінг. Потім кожен делегат мав сам попрактикуватися в Стартовому ката (перший крок у нашому розгортанні методології Ката), визначити власну «передову групу», тобто розпочати власне розгортання Стартового ката.

У семінарах з розробки блоків взяли участь керівники, управлінський персонал, старший та молодший персонал із медичних, медсестринських професійних груп.

Ми вчимося застосовувати Ката, використовуючи його для створення умов для щоденних експериментів на робочому місці. Тепер ми маємо деяке уявлення про те, скільки практики необхідно для отримання навичок наукового мислення.
РАННЄ НАВЧАННЯ

Наша початкова мета полягає в тому, щоб учні практикували як Ката для початківців, так і коучинг. У міру того, як ми розвиваємо досвідчених учнів та коучингові здібності, ми маємо намір формально узгодити завдання Ката з досягненням організаційних цілей True North.

Наші учні обрали поєднання особистих та професійних завдань. Особисті проблеми варіюються від набуття нових навичок, покращення фізичної форми та створення ранкового розпорядку до забезпечення часу для сніданку (не завжди як даність). Ранні професійні виклики зосереджені в областях, які, як ми знаємо, мають вирішальне значення для надання ефективної допомоги – якість та надання послуг, підвищення безпеки та управління контрактами. Приклади включають своєчасний та послідовний розподіл пацієнтів після прибуття у відділення невідкладної допомоги, покращення дотримання стандартів гігієни рук або скринінг на ВІЛ пацієнтів із позалікарняною пневмонією під час вступу.

Д-р Аклак Чоудхурі, консультант-респіратор Університетської лікарні Дербі та Фонду Бертона NHS Trust, розповідає історію пацієнта, що демонструє вплив практики Ката. Пацієнт сказав йому: «Озираючись назад, я зрозумів, чому я недавно так сильно захворів. Я ставив питання, чому до цього жоден з лікарів не пропонував мені пройти тест на ВІЛ. Якби його виявили раніше, то можна було б розпочати лікування раніше. Можливо, мені не було б так погано».

Практика Ката забезпечує механізм прямого впливу на життя окремого пацієнта. З клінічної точки зору, це часто недооцінюється в lean-програмах, в яких ми говоримо про цінність і марнотратство, і складається враження, що основна увага приділяється ефективності, а не турботі. Зіткнувшись із цим сприйняттям, клінічний персонал часто скептично ставиться до lean-мислення: вони вважають його не підтримуючим та управлінським.

Коли ми почали вирішувати ці проблеми, ми зрозуміли, що справді можемо покращити пояснення. Але що ми дізналися?

Наші команди кажуть нам, що найскладніше – це почати. Спочатку Ката здається незнайомим способом роботи, порівняно з тим, як ми зараз підходимо до наших проблем. Наприклад, одна організація щосили намагається забезпечити однаковість практики своєї передової групи через вплив різних режимів змін. (Це і перешкода, яку потрібно подолати, і важливий урок у тому, як ми обираємо нашу передову групу).

У перші дні дисципліна є ключовим моментом. Важливі як практика учнів, і заняття з коучингу. Ріан Слеттер, виконавчий директор Livewell Southwest, систематично планувала щоденні заняття у своїй організації. Ріан каже: «Коли я не тренувалася, я не лаяла себе; натомість я виконувала цикл навчання і на власному досвіді дізналася, що заважало мені практикувати. Виявилось, мотивація для продовження роботи». Сара Пірс, менеджер служби невідкладної медичної допомоги в Livewell Southwest, тепер починає свій день із Катою ще до того, як «вмикає свій комп'ютер».

Учні сказали, що їм знадобилося від 10 до 30 циклів коучингу, щоб почуватися комфортно під час занять. Вони швидко здобули впевненість у можливості експериментувати та розробляти нові цільові умови. У деяких випадках навіть просять нові завдання. Шарлотта Пауер, координатор якості обслуговування лікарень NHS Trust Східного Ланкашира, сказала мені: «Я відчуваю, що Ката допомагає зробити покращення більш керованими. Ця практика допомогла мені зосередитись на конкретній меті вдосконалень і дозволила мені щодня проводити тести, пов'язані з нею».

Раніше існував систематичний підхід до досягнення цілей — люди експериментували з ідеями, про які раніше не замислювалися.

Розмірковуючи про свій досвід із Катою, Джулі Пірсон, терапевт із лікарень NHS Trust Східного Ланкашира, сказала: «Чудово мати можливість вчитися з кимось і розбивати завдання на невеликі підзавдання, намагатися вирішити їх, вивчити що ви вже зробили і спробувати щось ще. Аналізувати те, що сталося теж добре, а не просто робити і міняти це».

Відгуки керівництва також були позитивними. Вони розповіли, що, виконуючи Ката, вони переходять від передбачуваних реакцій на проблеми до їхнього наукового вирішення та залучення своїх співробітників до гемба-прогулянок. Як менеджери, ми вчимося поводитися тихо і дозволяти нашим учням говорити!

Структура, яку надає Ката-схема, допомагає учням систематично використовувати дані. Вона корисна тим, що не лише демонструє свідчення прогресу, але і вчить співробітників розуміти дані про покращення в інших робочих областях.

Нам необхідно послідовно працювати над підтримкою цілісності Ката: ми випробували реакцію персоналу, який бажає «бути тренерами», але при цьому не розвинули дисципліну та розуміння, які виникають у процесі навчання. Ми знаємо, наприклад, що якщо Ката розглядається як інструмент, то п'ять питань коучингу розглядаються як «чудодійний засіб». Створення середовища для учнів та навчання їх вдосконаленню за допомогою практики наукового мислення – не є привабливим маркетинговим ходом для керівників, яким не вистачає часу та яку постійно зайняті. Це навчило нас, що нам потрібно покращувати комунікацію.

Також є впевненість, що зрештою тягар надання звітів буде зменшено. Керівники, які займаються коучингом на передовій, бачать прогрес у режимі реального часу, тоді як раніше вони б просили подати звіт комітету.

Відносини стали кращими, а строгість та безпека питань коучингу означають, що безпека та передбачуваність забезпечується через коучингову бесіду. Д-р Чоудхурі прокоментував: «Традиційно NHS використовується для управління та контролю (це видно по тому, як управлінські ієрархії розділені на підрозділи у більшості фондів NHS). Динаміка учня-коуча в Ката інша: тренер підтримує учнів у їхньому навчанні шляхом експериментів і забезпечує наставництво, а не дає учневі прямі команди для виконання. Навчання Ката більше пов'язане зі стосунками між учнем і містером Міягі в фільмі «Карате-пацан», ніж з Дартом Вейдером та Імператором у «Зоряних війнах»!»

Саме ті близькі стосунки, які люди створюють зі своїми лінійними керівниками завдяки коучингу, роблять експерименти безпечними. Цікаво, що були роздуми про вплив, який наукові експерименти та коучинг можуть мати на стосунки клінічного викладача та студента. Чи може Ката сприяти покращенню взаємовідносин та розумінню різних точок зору медичного персоналу та управлінських команд?

Використовуючи стартову модель Ката, ми змогли практикувати Ката-коучинг, щоб підтримати поточну практику учнів. Наші актуальні експерименти спрямовані на те, щоби зрозуміти, як поширювати цю практику. Наші перші учні тепер беруть під свій коучинг нових учнів.

Якісний коучинг – ключ до успіху, тому це наш наступний пріоритет у розвитку: блок розвитку коучингу. Щоб отримати доступ до тренувального блоку, наші нинішні учні повинні будуть продемонструвати базову компетенцію із шаблоном покращення Ката через свої схеми.

Ми ще дуже багато чого не знаємо, але експериментуючи, ми розумітимемо все більше і більше. Ми знаємо, що умови успіху в кожній нашій організації є різними.

Питання, яке ми ставимо собі, полягає в тому, чи є досвід підвищення якості або навички та знання lean критичними для успіху з Ката. Попередній досвід показує, що це не так, і що старанна та систематична практика набагато важливіша.

Чи буде Ката проривом, що дозволить NHS розвивати ту «культуру навчання», яку багато програм, навіть «успішних», не змогли реалізувати в минулому?

Наші перші експерименти продемонстрували здатність Ката розкривати креативність та потенціал усіх наших співробітників. Оскільки потреба у медичній допомозі зростає з кожним роком, NHS постійно відчуває труднощі з кадрами. Це означає, що відволікання людей від їхньої повсякденної роботи для участі у заходах щодо вдосконалення — не найкращий вихід; ми сподіваємося, що Ката допоможе покращити нашу рутину. Ми, безумовно, розглядаємо Ката як чудовий спосіб залучити персонал та пацієнтів.

Використання Ката дозволяє нам навчитися вивчати умови успіху та дозволяє втілити бачення Vital Signs у реальність.
Джерело статті:
https://planet-lean.com/lean-coaching-kata-nhs/

ВИНИКЛИ ПИТАННЯ?
Запишіться на консультацію, і наш менеджер зв'яжеться
з Вами найближчим часом.