Lean
Community
Lean Community – відкрита спільнота, ціллю якої є поліпшувати та вдосконалювати знання з Lean-методології, популяризувати Lean-підходи в українських компаніях, обʼєднувати людей із різних галузей з різним досвідом задля створення стимулюючого середовища для взаємного навчання та зростання.

Для кого:
 • менеджерів різних рівнів в компаніях, які впроваджують Lean-підходи;
 • Lean-менеджерів;
 • індивідуальних осіб, які вивчають Lean.
Цінності
 • Відкритість: спільнота є відкритою для всіх, хто зацікавлений у вдосконаленні знань та робочих процесів за допомогою Lean-підходів.
 • Нетворкінг: спілкування та підтримка однодумців, активний розвиток професійних звʼязків за допомогою зустрічей, тренінгів, воркшопів.
 • Обʼєднання: спільнота обʼєднує менеджерів із різних галузей та з різним рівнем досвіду задля колективного обміну практиками та взаємодопомоги між її учасниками.
 • Покращення: побудова сприятливого та стимулюючого середовища для навчання та карʼєрного зростання.
Цінності учасника спільноти:
 • Спілкування з Lean-адептами: обмін своїм досвідом та прийняття від учасників спільноти нових ідей та обговорення нових підходів для вирішення робочих питань.
 • Отримання безперервного потоку нових знань та практик з Lean-методології: навчання та розвиток для досягнення кращих результатів у професійній сфері.
 • Кейс-навчання: можливість бачити реальні кейси українських компаній, які успішно впровадили Lean-підходи, глибокий аналіз практичних випадків застосування методології.
Життя спільноти:
 • Offline заходи та інтерактивні воркшопи з практичними вправами: проведення регулярних зустрічей учасників спільноти. Під час заходів учасники отримують можливість поглиблено вивчати Lean-підходи через практичні вправи та кейси. Воркшопи включають симуляції реальних виробничих процесів та групові дискусії.
 • Company Visit учасників спільноти: відвідання компаній, які успішно впроваджують Lean в свої виробничі- та бізнес-процеси. Учасники отримують можливість побачити Lean у дії, прийняти участь у екскурсіях по виробництву та поспілкуватися з топ-менеджерами компаній.
 • Круглі столи з Lean-консультантами: учасники можуть отримати консультацію щодо впровадження Lean-підходів у своїй професійній діяльності, розбір власних кейсів та експерті рекомендації стосовно поліпшення робочих процесів.
 • Тренінги з поглибленим вивченням Lean-підходів: проведення спеціалізованих тренінгів з різних аспектів введення виробництва чи бізнесу з практичними Lean-інструментами.
 • Щорічні lean-форуми учасників спільноти: зібрання всіх учасників спільноти задля обміну практичним досвідом, спілкування з однодумцями, а також виступи експертів та Lean-практиків.

Наші зустрічі:

Наші зустрічі


Квітень

15.04 – Круглий стіл з Lean-консультантом – Андрієм Дмитрієвим

Під час першої зустрічі спільноти ми обговорили наступні теми:

· Як подолати організаційний хаос у компанії?

· Як ефективно проводити daily management?

· Як подолати опір змінам?

· Практичні кроки щодо впровадження Lean.

· Самомотивація в команді — наскільки це важливо?

· Хто повинен мотивувати керівника?

· Як навчити працівників працювати з A3?

· Рекомендації для управлінців: як адаптувати нових працівників до впровадження Lean, особливо коли старі фахівці вже давно працюють у цій парадигмі і втрачають зацікавленість.


26.04 – Зустріч з представником Lean-спільноти Нової Пошти – Віталієм Приймаком

Ми занурилися у світ Lean разом із Віталієм і дізналися про такі ключові аспекти:

· Початок впровадження Lean-методології у Новій Пошті: Віталій розповів, як все розпочалося, які виклики зустрілися на шляху та як вони були подолані.

· Lean ярмарки: Це одна з інноваційних практик, які застосовує Нова Пошта. Віталій розкрив суть цього івенту та його переваги.

· Розповсюдження Lean стратегії зверху до лінійних працівників: Важливість залучення всіх рівнів персоналу у впровадження Lean-підходів.

· Як краще впроваджувати Lean-мислення та Lean-культуру в компанії: Практичні поради та стратегії для успішного впровадження Lean в організації.Травень

3.05 – Зустріч з представницею Lean-спільноти банку ПУМБ – Іриною Євтушенко

· Під час обговорення Ірина поділилася з нами своїм досвідом, а саме те, як лін-спеціалісти ПУМБ забезпечують себе цінним досвідом у відповідних посадах та займаються лін-діяльністю у банку. Важливим аспектом було обговорення рівня залученості учасників у життя ком'юніті. Також ми поринули у тему ефективності керівництва щодо неефективних лін-співробітників.

· Одним з ключових питань нашої дискусії було, як ефективно залучати персонал до процесів постійного покращення.

· Важливим етапом обговорення стали метрики, які вимірюють та відстежують операційну ефективність.

· За досвідом Ірини, керівнику, який збирається впроваджувати Lean у своєму підрозділі, вона радить спочатку детально вивчити культуру своєї організації та визначити конкретні цілі впровадження.

· Для тих, хто хоче розпочати впровадження Lean в своїй організації, Ірина радить робити це поетапно та впевнено крок за кроком. Важливо також встановити чіткі метрики успіху.

· Щодо інструментів інформування, навчання та контролю, Ірина рекомендує використовувати різноманітні канали комунікації, навчальні платформи та системи відстеження, щоб забезпечити ефективне впровадження Lean у вашій організації.


13.05 – Круглий стіл з Lean-експертом – Сергієм Комберяновим

Зареєструватись
Натискаючи на кнопку, Ви даєте згоду на обробку персональних даних
і погоджуєтеся з політикою конфіденційності
40%
20%
55%
67%
45%
8.5%
27%
33%
НАШІ ДОСЯГНЕННЯ
ЗБІЛЬШЕННЯ ОБСЯГУ ВИРОБНИЦТВА
СКОРОЧЕННЯ ЧАСУ ЗБІРКИ
СКОРОЧЕННЯ ПОМИЛОК ВІДВАНТАЖЕНЬ
ПРИРІСТ ПРОДУКТИВНОСТІ ВІДДІЛЕННЯ
ЗНИЖЕННЯ БРАКУ
ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ
КОМПАНІЇ


СКОРОЧЕННЯ ПЛОЩІ ОРЕНДОВАНОГО
ПРИМІЩЕННЯ
СКОРОЧЕННЯ ЧАСУ ОБРОБКИ ЗАМОВЛЕНЬ
Дані з кейсів наших студентів: