ЯК ЩОДО LEAN ІГР?
Часом працівники важко засвоюють інформацію і не розуміють як застосувати отримані знання на практиці. В цьому допомагають інтерактивні ігри! Вони викликають інтерес, ініціативу, азарт і основне - сприяють засвоєнню матеріалу на практиці.

Ось декілька прикладів:

Літаки: Учасники стають співробітниками заводу по виготовленню літаків, змінюють систему планування партіями і чергами на витягаюче виробництво, починають працювати в часі такту і порівнюють фінансові результати гри. (Витягаюча система, JIT, Канбан, Потік · 2-3 години · від 10 до 20 осіб).

М'ячі Учасники діляться на команди і шукають оптимальне рішення щодо передачі м'ячів по живому ланцюжку. Для цього повинні екпериментувати і швидко приймати рішення. Гра показує користь швидких циклів PDCA і тренує роботу в команді. (Командна робота, PDCA · 30-50 хв · групи по 5-8 чоловік).

Сніжинки Знайомить з підходами Lean в розробці продукції. Завдання учасників вести прибутковий бізнес з продажу новорічних сніжинок. (PDCA, Lean стартап · 45-90 хв · групи по 3-5 чоловік).

Lean Бінго Для засвоєння термінів Lean (Теорія БП · 15 хв · необмежену кількість осіб).

Конструктори Учасники спільно конструюють автомобіль. Гра допомагає зрозуміти, як комунікації і робота в команді впливають на досягнення результату. (Командна робота · 20 хв · беруть участь 2 людини, інші дивляться).

Монетки Показує, що проблеми з ефективністю на робочому місці найчастіше виникають не через співробітників, а через неправильно побудованого процесу. (Один із принципів Демінга · 20 хв · необмежену кількість осіб).

Та багато інших цікавих ігор!

У нашій навчальній програмі Lean Practitioner Program ми часом використовуємо практичні ігри. Приєднуйтеся до третьої хвилі набору, реєстрація уже відкрита: https://www.lean.org.ua/lpp

15 грудня / 2018