• /
  • /

П'ЯТЬ КЛЮЧОВИХ ПРИНЦИПІВ ДЛЯ БІЛЬШ ЕФЕКТИВНИХ LEAN-ТРАНСФОРМАЦІЙ В МЕДИЦИНІ

Інтерв'ю: Коли до Lean Global Connection залишилося всього два тижні, ми дізналися більше про контент з lean охорони здоров'я, доступний для учасників.

На запитання відповідає: Флавіо Батталья, директор Lean Institute Brasil та координатор Lean Healthcare Initiative.
Планета Lean: Що таке Lean Healthcare Initiative та на чому була зосереджена їхня робота?

Флавіо Батталья: У 2015 році Lean Global Network створили ініціативу в галузі охорони здоров'я, намагаючись узагальнити наші знання про lean охорону здоров'я та покращити наші методи підтримки індустрії. Ми почали працювати разом як віддалено, так і фізично, багато разів відвідуючи gemba один одного. Ми зрозуміли, що за нинішніх темпів перетворення всього сектора охорони здоров'я займе понад століття, і почали шукати ключові фактори успіху, які могли б допомогти організаціям прискорити та утримати їхнє lean перетворення. Ми вивчили ряд прикладів, порівняли їх і в результаті дійшли п'яти ключових елементів, які ми вважали загальними для цього досвіду. Завдяки цим п'яти рекомендаціям, ми вважаємо, що lean перетворення в охороні здоров'я можуть бути більш швидкими та стійкими.

ПL: Розкажіть про п'ять принципів?
ФБ: Перший - "Не чекайте генерального директора" - відноситься до необхідності не залежати від високопосадовців, щоб ініціювати зміни або підтримувати їх рух уперед.

Другий - "Який ваш наступний крок і чому?" - полягає в тому, щоб подивитися на свій наступний крок у перетвореннях, часто звертаючись до нагальної ділової проблеми. У більш загальному сенсі другий принцип говорить про необхідність завжди дивитися в майбутнє, про те, який наступний крок у процесі? Що потрібно пацієнтові далі?

Третій принцип - "Зроби це своєю проблемою" - заохочує керівників напрямків та співробітників передової лінії справді володіти виявленою проблемою та брати на себе відповідальність за її вирішення. Lean – це командний спорт! Інакше кажучи, створюється почуття власності.

Четвертий принцип - "Потрібні знання для потрібних людей у ​​потрібний час" - нагадує нам про те, що порожні тренінги не є вирішенням ваших потреб у розвитку персоналу. Важливо не давати людям так багато інформації, щоб не викликати у них навантаження.

П'ятий принцип - перехресне запилення - відноситься до важливої ​​ідеї йокотену, обміну знаннями, і пояснює, наскільки потужним це може бути в lean трансформації.
Ми в LHI прийняли ці принципи на озброєння та активно використовуємо їх у своїй тренерській діяльності. Організації охорони здоров'я з таким же ентузіазмом ставляться до них: щоразу, коли ми показували їх, вони говорили нам, що знайшли в них своє відображення.
ПL: Який внесок LHI у майбутнє Lean Global Connection?
ФБ: Для нашої презентації на головній сцені ми маємо намір глибоко вивчити кожен із п'яти принципів. У нас буде п'ять тренерів нашої команди (я, Еліс Лі, Оріол Куатрекасас, Деніз Беннетт та В'ячеслав Болтрукевич) та п'ять практиків (Карлос Фредеріко Пінто, Хав'єр Сала, Ольга Фарре, Девід Планкетт та Кіаме Маханія), які представляють шість країн. Кожен принцип обговорюватиметься двома практиками.

Ми також організуємо декілька напрямків для сцени преміум. Доктор Фред розповість про розширений ланцюжок створення вартості для онкологічних хворих із муніципалітетом Sao Jose dos Campos. Одна презентація буде присвячена національній програмі lean для бразильських відділень невідкладної допомоги, а в інший доктор Фред і IHI поділяться своїм досвідом розробки програми лідерства зі зниження інфекцій у відділеннях інтенсивної терапії з використанням TWI. Також будуть представлені приклади з Аргентини, Нідерландів, Туреччини, Китаю та Іспанії. Це буде чудовий захід!
ПL: Як участь у Lean Global Network зробила вас успішнішим тренером з lean?
ФБ: Що нас об'єднує в LGN, так це спільне почуття мети як окремих людей, так і інститутів. Це наша ДНК. Такі заходи, як LGC, допомагають нам краще пізнати одне одного. За ці роки ми знайшли неймовірно корисним вчитися один у одного і дуже виросли, аналізуючи наші різні погляди. Незважаючи на те, що у нас часто різні методи роботи, в LGN ми більш схожі, ніж нам здається. Саме почуття мети поєднує нас. Місія з поширення lean мислення та практики закладена в нашій ДНК.
Джерело статті:
https://planet-lean.com/lean-healthcare-lgc/
ВИНИКЛИ ПИТАННЯ?
Запишіться на консультацію, і наш менеджер зв'яжеться
з Вами найближчим часом.