LEAN ПРИНЦИПИ У ПРИБИРАННІ
Lean принципи використовуються не лише у складних процесах виробництва чи у бізнесі, а й у самих звичайних процесах повсякденного життя, таких як, наприклад, прибирання.

Марі Кондо, автор бестселлера «Магічне прибирання. Японське мистецтво наведення порядку вдома і в житті» вивчила цей процес дуже детально і вивела 9 основних принципів, які зроблять ваше життя значно легшим і приємнішим:

1. Розміщення речей за розміром: Марі стверджує, що речі повинні бути сортовані не тільки за принципом їх приналежності але й за розміром. Розміщуючи малі речі разом з малими речами, ви завжди будете знати де їх знайти лише відповідно до розміру.
2. Розміщення речей за принципом частоти використання: часто вживані речі повинні бути розміщенні у легкодоступних місцях, тоді як ті, що використовуються рідко можна розмістити у верхніх шухлядах.
3. У процесі реорганізації перш ніж стати кращим все спершу стане гіршим: для упорядкування необхідно спочатку все викласти, що буде виглядати не дуже гарно, але це не повинно вас лякати.
4. Зберіть всі речі у купи по категоріям: це створить безлад у квартирі, але дасть вам змогу зрозуміти, що вам, наприклад, не потрібні всі 13 ременів одного кольору.
5. Подякуйте своєму дому: не всі пораді від Марі є практичними, однак на духовному рівні ця порада на її думку є надзвичайно важливою. Необхідно подякувати тому, що у вас є дах над головою і замислитися над тим як вдячні ви долі за те, що маєте цю чудову домівку.
6. Створіть «домівку» для кожного типу ваших речей: кожен відсік необхідно поділити на менші для більш точного розприділення.
7. Використовуйте метод складання речей «Конмарі»: Марі має специфічну методику згортання речей і викладання їх вертикально а не горизонтально, щоб при витяганні не створювався безлад і щоб візуально вам були доступні абсолютно без виключення всі речі.
8. Використовуйте окремі бокси/контейнери: особливо це стосується шаф або гаражів, щоб ви завжди бачили що і де знаходиться і не купляли одні і ті ж речі по декілька разів.
9. Переконайтеся у тому, що все, що ви зберігаєте приносить вам задоволення - ця порада є на думку автора найбільш цінною.

Детальніше з принципами ви можете ознайомитися за посиланнями: https://www.youtube.com/watch?v=d42s_Lh1axw https://www.youtube.com/watch?v=J03hnFoX1Tg https://www.youtube.com/watch?v=TXzcmr2WcDA

12 березня / 2019