ВИКОРИСТАННЯ TWI ДЛЯ АДАПТАЦІЇ НОВИХ СПІВРОБІТНИКІВ
Коли ви наймаєте 20-30 чоловік на тиждень, дуже важливо їх швидко навчити тому, як працює компанія. Але як це зробити ефективно? Польська фабрика знайшла відповідь – TWI.

Фабрика KK Wind Solutions в Щецині, Польщі, виробляє електричні системи для вітряних турбін. Кількість працівників близько 650 осіб. В останні роки попит на продукцію компанії виріс у геометричній прогресії, що призвело до того, що фабрика постійно наймала нових співробітників. Якоїсь миті почали наймати по 20-30 нових співробітників на тиждень. Ви можете уявити, наскільки компанія потребувала системи навчання, щоб можна було швидко ввести в курс справу нових співробітників.

Незважаючи на те, що компанія досить давно йде шляхом Lean, у нас не було стандарту для прийому на роботу нових співробітників. Це означало, нові співробітники приєднувалися до команди безпосередньо вже у виробничих лініях, не знаючи точно, як працює система, і навіть відставали від часу такту інших, що призводило до затримки всього виробничого відділу. Тімлідери на лініях відповідали за навчання нових співробітників, але цього було мало.

Це була основна причина, чому ми вирішили почати експериментувати за допомогою навчання на робочому місці – TWI (Training Within Industry).

Експерименти з TWI

Перше, що нам треба було зробити, – визначити базові знання, необхідні співробітникам, яких тільки найняли, щоб почати працювати на наших лініях. Оскільки ми виробляємо електроніку, а саме великі шафи з електричними системами всередині для вітряних турбін, основні операції, з якими повинен бути знайомий кожен оператор «KK Wind Solutions» - електромонтаж, ізоляція, складання мідних компонентів.

Кожен продукт, що ми виробляємо має свої власні специфікації. Було важливо визначити основні завдання, яким ми мали навчити. Для додаткових питань є документація, на яку можуть посилатися наші співробітники. Ми розібрали процес складання наших шаф, виділивши 4 – 5 основних дій, які є загальними для кожної виробничої лінії, а також розробили стандарт для кожного із завдань.

Ми створили спеціальну зону в Гемба, присвячену навчанню TWI, де нові співробітники тепер проводять свій перший тиждень, вивчаючи основні завдання, які вони мають виконувати, читаючи важливу документацію та стандарти, пов'язані з повсякденною роботою (наприклад, 5 С). Після першого тижня, вони достатньо підготовлені, щоб почати роботу на лінії. Надалі їх знання розвиватимуться у процесі роботи.

У нас є 3 рівня операторів на виробничій лінії, яким відповідають різні рівні кваліфікації:

1. Оператори, які пройшли перший тиждень навчання, можуть підійти до виробничої лінії та взяти на себе виконання базових завдань, які не впливають на остаточну якість шафи. Наприклад, попереднє складання.

2. Оператори, що працюють кілька тижнів, які готові перейти до складніших завдань. Наприклад, монтаж проводки усередині шаф.

3. Капітани, що є операторами, відповідальні за випуск продукції на виробничій лінії. Зазвичай це старші співробітники, які працюють із нами вже деякий час.

За допомогою TWI ми також перевіряємо якість, це як частина стандарту, який працівники виконують на кожному етапі. Це знижує кількість переробок, які ми маємо виконати наприкінці процесу, не кажучи вже про ризик нещасних випадків.

Через особливості нашого виробництва ми приділяємо велику увагу створенню багатофункціональних команд. Для нас дуже важливо, щоб люди могли працювати над різноманітними шафами на інших виробничих лініях. Ось чому наше застосування TWI засноване на процесах, а не на виробничих лініях.

Ще ми виявили, що навчання TWI, яке ми проводимо у спеціально відведеному місці в цехах, є чудовим способом познайомити людей з інструментами Lean – 5С, канбан, які вони будуть використовувати кожен день у майбутньому.

Як люди відреагували на TWI

Для KK Wind Solutions lean не є чимось новим. Ми експериментуємо з цією методологією вже 10 років. За роки використання інструментів Lean ми підвищили ефективність на 50%. Також значно покращили використання площ, що дозволило укласти більше нових контрактів, оскільки наші потужності збільшилися і ми змогли обслуговувати більше одного клієнта одночасно. Lean принципи та інструменти, такі як: 5 С, кайдзен, потік, карта потоку створення цінності вплинули на наш бізнес, і ми дуже раді, що TWI теж. Можливо, його успіх пов'язаний з тим, що цей підхід безпосередньо впливає на те, як наші люди працюю, це робить їх життя простим і приємнішим. З березня ми навчили понад 200 нових працівників. Зараз у нас є 4 спеціальні тренери, кожен з яких працює не більше ніж з 4 людьми одночасно.

Ми абсолютно впевнені, що TWI – це спосіб надати нашим людям більше повноважень. Вони добре відреагували на це, як тільки початкові сумніви та опори були подолані. Вони бачать, що тепер вони мають можливість вивчити дії, в яких вони раніше не брали участь, це дозволяє легко переходити від однієї лінії до іншої. Навіть найдосвідченіші оператори сказали нам, що TWI – відмінний спосіб узгодити один метод роботи.

Хоча основний фокус TWI на формуванні людей, які приєднуються до «KK Wind Solutions», але також ми використовуємо його з працюючими співробітниками, щоб гарантувати дотримання стандартів.

Ми помічаємо зміни у тому, як ми працюємо, та у результатах, які ми можемо досягти всі разом. До того як ми запровадили TWI, не існувало стандарту прийому на роботу нового співробітника. Це призводило до того, що компанія витрачала більше часу, щоб ввести їх у курс справи, а також до того, що вони не завжди могли працювати на повну силу. Завдяки навчанню люди приєднуються до виробництва вже з потрібним мисленням, набором різноманітних і перевірених навичок, які вони можуть використовувати на кількох виробничих лініях.

Важливо відзначити, що ми зафіксували помітне скорочення кількості помилок, які здійснюються нашими співробітниками, незважаючи на зростання продуктивності, яке ми зазнали. Кількість дефектів (DPMO Defects Per Million Opportunities) знизилася загалом на 30%.

Ці та інші покращення є результатом ініціатив з постійного вдосконалення, але ми не сумніваємося, що і TWI дуже вплинув на це.

Для KK Wind Solutions, це тільки початок шляху з TWI. Другий крок - поширити його на всю фабрику, щоб він став способом мислення та поведінки кожного співробітника. Зараз ми запускаємо пілотний проект на двох виробничих лініях, перш ніж розпочати застосування нової системи на всьому виробництві.

TWI знайомить нас з нашою повсякденною діяльністю, одночасно підвищуючи ефективність, що допомагає залучити більше нових клієнтів. Ми рекомендуємо кожній організації, де використовують Lean спробувати впровадити TWI!

Джерело статті: https://planet-lean.com/twi-lean-training/

13.05 / 2022
17.05.2022-19.05.2022
ТРИДЕННИЙ ОНЛАЙН ІНТЕНСИВ:
Інструмент швидкого навчання персоналу - TWI
Для всіх, хто бажає дізнатися, як японська методологія Lean допомагає швидко навчати персонал в умовах війни.
Детальніше